piątek, 14 czerwca

Rodzaje lamp do utwardzania różnych faz manicure

Nowoczesne stylizacje paznokci opierają się na różnych produktach, z których część wymaga dodatkowego utwardzania z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przeznaczonych lamp UV lub LED. Decydując się na zakup tego akcesorium warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby dobrać produkt skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny w użyciu. Prezentujemy dostępne na rynku rodzaje lamp i pokazujemy nasze typy.

Po co w ogóle lampa utrwalająca?

Ten typ produktu jest nieodzowny w salonie kosmetycznym, gdzie wykonuje się różne typy manicure, zarówno na bazie klasycznych, konwencjonalnych lakierów, jak i hybryd, akrylożeli czy żeli. W domu przyda się lampa w sytuacji, gdy same wykonujemy niektóre typy manicure. Od tego, jaką metodę wybieramy, zależy także typ lampy, która będzie nam do tego potrzebna. Zatem jak działa lampa UV do paznokci, a jak lampa LED? Oba rodzaje lamp działają na zasadzie emitowania światła, które w lampach LED jest widzialnym światłem diodowym, a w lampach UV światłem ultrafioletowym. Lampa pozwala preparatom do budowania, przedłużania czy malowania płytek paznokci schnąć, ponieważ produkty te nie stwardnieją pod wpływem zwykłego światła dziennego czy powietrza. A warto pamiętać, że źle wysuszone i utrwalone warstwy manicure, rzutują na efekt całej stylizacji – nie będzie ona ani trwała, ani estetyczna, będzie się marszczyć i odpryskiwać.

Jaki typ lampy wybrać i na co zwrócić uwagę?

Rodzaj lampy, w jaki powinniśmy się zaopatrzyć zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia. Czy będzie używana tylko na własne potrzeby w warunkach domowych, czy też do pracy w salonie. Jaki rodzaj manicure będziemy wykonywać z jej udziałem.

Jeśli nie mamy pewności, która będzie najlepsza lampa led do paznokci, możemy zawsze sprawdzić informację na opakowaniu produktu. Zasada podstawowa jest taka, że generalnie wszystkie typy produktów jesteśmy w stanie utwardzić za pomocą lampy UV, ponieważ światło ultrafioletowe działa także na żele. Z kolei lampy LED mają krótszy czas utwardzania relatywnie do posiadanej mocy w porównaniu z lampami UV, w których dodatkowo co kilka do kilkunastu miesięcy trzeba wymieniać spalone żarówki. Tego problemu nie ma z lampami LED, bo ich praca opiera się na długotrwałej, wręcz wieloletniej pracy dużej ilości diod.

Można także postawić na innowacyjne rozwiązania, jak np. profesjonalna lampa LED do paznokci z opatentowaną technologią typu 2w1, oparta na nowej generacji diod dual – OPPRA Victtoria Vynn o mocy 54 W.