wtorek, 10 września

Co na wypadanie włosów jest najlepsze?

Czeszesz włosy bardzo delikatnie. Uważasz, by ich za mocno nie pociągasz. Używasz najlepszych szczotek, które mają być przyjazne dla pasemek. A i tak ciągle musisz się zastanawiać nad tym, dlaczego wypadają włosy. Widzisz je na podłodze, na ubraniach, w wannie, na czapce i na siedzeniu w aucie. Zostawiasz pojedyncze pasemka wszędzie tam gdzie się pojawisz. Jaka jest przyczyna wypadania włosów w takiej ilości? Na pewno jest ona więcej niż jedna.

Na początek warto przeanalizować to, czy zbyt często nie jesteśmy narażeni na dużą ilość stresu. Drugi z popularnych powodów to skutek uboczny leków, także terapii hormonalnych. Dodatkowo lista: wypadanie włosów przyczyny, zawiera złą, zbyt ubogą dietę, stany zapalne mieszków włosowych, infekcje grzybicze, poród, zbyt mocne zabiegi stylizacyjne czy używanie niewłaściwych kosmetyków.

Co na wypadające włosy?

Zacznijmy od podstaw czyli od kosmetyku, którego używasz na co dzień. Dobry szampon na wypadające włosy powinien zawierać takie zbawienne składniki jak biotyna, polny skrzyp, pokrzywa, rzepa czarna, pantenol czy witaminy E oraz A.

Gdy pytacie nas: co polecacie na wypadanie włosów, zawsze wspominamy też o odżywczyczych wcierkach. Bardzo ciekawym składnikiem służącym do ich przygotowania jest popularna kozieradka. Dlaczego? Ponieważ w jej składzie znajdziemy krzem, żelazo oraz selen. Wszystkie one sprawiają, że nowe komórki w naszym ciele zdecydowanie szybciej się namnażają. Inne popularne, domowe wcierki na wypadające włosy to ta z wody i kropli żołądkowych czy nawet ta z ziemniaka.

Oczywiście w przypadku zaawansowanego problemu trzeba działać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Suplementy diety pomocne w opisywanym przypadku powinny być to zwłaszcza zioła na wypadanie włosów. Jakie? Ot, chociażby pokrzywa, pełna organicznych kwasów, witamin (B6, B2, K oraz C), flawonoidów, sodu, żelaza, wapnia, siarki, fosforu oraz potasu. Skrzyp polny na wypadające włosy posiadają w sobie takie odbudowujące składniki jak sole glinu i potasu, krzem, witaminę C, kwasy organiczne, flawonoidy i fitosterole. Na koniec wspomnijmy o łopianie. On z kolei to bogate źródło olejku eterycznego, siarki, garbników oraz kwasu krzemowego.

Mamy jeszcze jeden sprawdzony pomysł na to, co zrobić żeby włosy nie wypadały. Jest to olejowanie włosów z użyciem oleju lnianego, macadamia, kokosowego, arganowego czy z pestek winogron. Każdy z tych olejów to bomba witaminowa, w której znajdziemy również nienasycone kwasy tłuszczowe.