wtorek, 16 kwietnia

Jak zmyć makijaż bez płynu do demakijażu?

Wyjechałeś na wakacje i nie zabrałeś ze sobą płynu do makijażu. A może jesteś w domu, jest niedziela wieczór, a Tobie właśnie skończył się Twój ulubiony płyn micelarny. Zastanawiasz się, czym zmyć makijaż oczu – domowe sposoby. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy jest coś, co łatwo zastąpi Twój demakijażowy specyfik? Na szczęście: tak! Podpowiadamy, jak łatwo pozbyć się cieni do powiek, tuszu do rzęs, podkładu, bronzera, różu, rozświetlacza i innych kosmetyków bez użycia profesjonalnego kosmetyku przeznaczonego do ich usuwania.

Domowe sposoby na zmycie makijażu

Pierwszy ze sposobów na skuteczny demakijaż bez klasycznego płynu to zastosowanie olejku, takiego czystego, bez żadnych dodatkowych składników. Może być to olejek migdałowy, olejek jojoba, olej arganowy czy nawet olej rozpuszczony kokosowy czy oliwa z oliwek. Niewielką ilość wybranego z nich nakładamy na naszą skórę i lekko rozsmarowujemy. Teraz korzystamy z wacika bądź bawełnianej chusteczki, którymi ściągamy olej. Pozostaje teraz umyć twarz letnią wodę i gotowe!

Drugi skuteczny pomysł na to, czym zastąpić płyn do demakijażu, to wazelina. Stosujmy ją zwłaszcza miejscowo, na kosmetyki wodoodporne. Przykładowo: nakładamy wazelinę na patyczek kosmetyczny i delikatnie nanosimy ją nim na rzęsy. Zostawiamy na krótką chwilę, po czym zmywamy patyczkiem zwilżonym w ciepłej wodzie.

Czas na pomysł numer trzy na to, jak zmyć makijaż bez płynu micelarnego. Jego znakiem rozpoznawczym jest krem nawilżający do twarzy. Na makijaż nanosimy większą jego ilość niż ta potrzebna do klasycznego nawilżenia twarzy. Najlepiej, jeśli użyjemy kremu tłustszego, bardziej odżywczego – wtedy łatwiej będzie usunąć kosmetyki o cięższej konsystencji. Rozprowadzamy krem po twarzy, lekko go w nią wmasowując przez kilka chwil. Gdy zakończymy to działanie, bierzemy płatki kosmetyczne zwilżone w ciepłej wodzie i usuwamy krem wraz z rozpuszczonymi w nim kosmetykami. 

Ostatni z naszych sprawdzonych pomysłów odpowiadających na pytanie: jak zmyć makijaż domowym sposobem, opiera się o zwykły, miękki ręcznik z bawełny. Przy jego użyciu zmyjemy makijaż lekki, na przykład ten codzienny, oparty na kilku lekkich kosmetykach. Bierzemy albo wspomniany ręcznik, albo ściereczę muślinową, albo nawet nową, bawełnianą pieluszkę dziecięcą. Moczymy ją w ciepłej wodzie, po czym spokojnymi ruchami, bez mocnego pocierania, zmywamy makijaż. Gdy dojdziemy do kosmetyku wodoodpornego (na przykład tuszu do rzęs), ciepły wilgotny ręcznik przytrzymajmy na nim przez dłuższą chwilkę.