poniedziałek, 20 maja

Czarny lakier do paznokci – czy dobry dla każdego?

Czerń to kolor klasyczny i ponadczasowy. Pomyślmy chociażby o „małej czarnej” – sukience, którą w szafie powinna mieć każda kobieta. A jak owa klasyka ma się w stosunku do … lakieru do paznokci? Czy czarny manicure pasuje do wszystkiego i na każdą okazję? Jak najlepiej nosić czarne paznokcie? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Paznokcie całe czarne czy tylko z czarnym akcentem?

Czerń to rzeczywiście kolor uniwersalny, chociaż ten użyty do stylizacji paznokci może budzić pewne wątpliwości i wahania. Uważamy, że nie sprawdzi się w zasadzie tylko w przypadku klasycznej stylizacji ślubnej u panny młodej, a poza tym będzie pasował do wszystkiego –zależy to od rodzaju wykończenia i ilości czerni w czarnej stylizacji paznokci.

Czarny lakier do paznokci może występować w wersji matowej, z połyskiem lub z mieniącymi drobinkami. Całe paznokcie w kolorze czarnym mają nieco drapieżny, rockowy wydźwięk, zatem będą pasowały do ubrań utrzymanych w takim tonie. Idealnie będą się komponowały z naturalną skórą w czarnym kolorze czy jeansami. Jeśli natomiast użyjemy lakieru z drobinkami, które nadają czerni nieco miękkości, wówczas taki manicure sprawdzi się doskonale np. do stylizacji wieczorowej, o prostej linii, której elegancję podkreślą właśnie tak pomalowane paznokcie.

Nieco łagodniejszy wydźwięk będzie miał z pewnością profesjonalny czarny manicure, w którym czarny lakier stanowi bazę do zdobień. Elegancki, a mniej wyrafinowany będzie manicure np. z drobnym białym elementem w postaci fali czy listka. Ciekawe połączenie przywodzące na myśl styl boho będzie stanowiła czarna baza wraz z kolorowymi motywami roślinnymi – zielenią, czerwonymi czy niebieskimi kwiatami.

Warto też podkreślić, że lakiery do paznokci czarne mogą również stanowić dodatek do innych kolorów. Ciekawie będą wyglądały czarne wzorki na bazie innego koloru – klasycznej czerwieni czy wręcz przeciwnie – kolorów pastelowych czy typu nude.

Czy malowanie czarnym lakierem jest trudne?

Nie ma co ukrywać, że malowanie ciemnymi odcieniami lakierów, a więc i czarnym, a w szczególności w wersji matowej, wymaga bardzo dużej staranności i precyzji, ponieważ każda niedoskonałość i niedociągnięcie będą od razu widoczne. Jeśli nie mamy wprawy w malowaniu, wybierając czarny matowy lakier do paznokci skorzystajmy z usług profesjonalnej stylistki paznokci, co pozwoli uniknąć rozczarowania efektem. Jeśli jednak same chcemy pomalować paznokcie na czarno, wybierzmy lakier z połyskiem albo zastosujmy czarny odcień jako bazę pod zdobienia w innym odcieniu.