czwartek, 18 lipca

Jak szybko i skutecznie zmienić styl w mieszkaniu?

Kiedy minie dłuższy czas od remontu mieszkania, wystrój może stać się męczący lub zwyczajnie się znudzić. W takim wypadku niekoniecznie trzeba od razu rozpoczynać nowy remont, ale wystarczy zmienić poszczególne elementy. Nie tylko nada to mieszkaniu odpowiedniej świeżości, ale też może całkowicie zmienić jego styl. Oczywiście bardzo ważny jest kolor ścian, ale tak naprawdę nawet zmiana koca lub poduszek może wiele zdziałać. Istotne są przede wszystkim barwy, ponieważ to one budują odpowiedni klimat. Można się też pokusić o zmianę jakiegoś mebla. Może to być na przykład fotel lub stolik, a najlepiej jakby stanął w całkowicie nowym miejscu. Takie niewielkie przeróbki mogą bardzo ładnie i prosto zmienić styl w mieszkaniu i zapewnić pożądaną świeżość.

W jaki sposób dobrać kolory w mieszkaniu?

Podczas dobierania kolorów w mieszkaniu warto zwrócić uwagę na działanie poszczególnych barw na mózg człowieka. Jak powszechnie wiadomo, najlepiej unikać czerwonego lub innych jaskrawych odcieni. Mogą one wywoływać gniew i zdenerwowanie oraz bardzo męczą. Najbardziej optymalnymi kolorami, które działają uspokajająco, są odcienie zieleni i błękitu. Co jednak zrobić, kiedy w mieszkaniu mamy już ten kolor, a potrzebna jest zmiana? Dobrym pomysłem jest użycie szarości lub delikatnego brązu. Niektórzy decydują się też na kremowy lub biały. Wszystko zależy od preferencji i upodobań.

Czy małe szczegóły mogą mieć wpływ na wystój mieszkania?

Podczas zmiany wystroju mieszkania, często zwracamy uwagę jedynie na te największe elementy. Warto jednak nie zapominać o szczegółach. Istotną rolę grają małe słoiczki, wazony i ramki. Rama ze zdjęciami może na przykład nadać nieco rodzinny lub po prostu swojski klimat. To samo dotyczy małych obrazków powieszonych na ścianie lub niewielkich figurek stojących na komodzie czy stoliku. Mogą one wywołać delikatnie pałacowy styl lub klimat willi. Oczywiście wszystko zależy od pozostałych elementów mieszkania lub domu, ale takie szczegóły zdecydowanie dopełniają wnętrze i nadają klimat.