poniedziałek, 20 maja

Botoks na włosy – czy warto?

Jest wiele zabiegów, które mają na celu poprawę kondycji włosów lub ich wyglądu. Zabieg nakładania na nie botoksu również powstał w tej samej intencji. Wykonuje się go w salonie fryzjerskim. Polega on na wprowadzeniu do wnętrza włosa kwasu hialuronowego i kolagenu. Poprawia to kondycję włosów oraz je regeneruje i dodaje blasku. Ma wygładzić zmarszczki i nierówności na włosach, co dobrze wpływa na ich wygląd. Cena takiego zabiegu wacha się między 100, a 200 zł. Decydują się na to osoby dorosłe lub nastolatki, które mają problemy ze zniszczonymi włosami.

Czym różni się botoks do twarzy i do włosów?

Zazwyczaj, kiedy mówimy o botoksie, to kojarzy nam się botoks do twarzy. Jaka jest jednak óżnica? Aplikacja botoksu na włosy jest zdecydowanie mniej inwazyjna. Wprowadza się też nieco inną substancję. Zabieg na twarz jest też troszkę bolesny, czego nie można powiedzieć o tym drugim. Cel wprowadzania botoksu jest też inny w obu tych zabiegach, ponieważ ten do włosów ma na celu odżywienie i wzmocnienie, a nie tylko wygląd i estetykę, choć w obu przypadkach chodzi o wygładzanie. Nie należy mylić tych dwóch nazw, bo nawet wpływ na zdrowie mają inny. Zabiegi te wykonuje się też w zupełnie innych miejscach.

Czy botoks na włosy jest bezpieczny?

Zabieg nakładania botoksu na włosy jest bezpieczny i praktycznie nieinwazyjny. Jest on nawet bezpieczniejszy niż keratynowe prostowanie, do którego jest potrzebna wysoka temperatura. Tutaj wystarczy jedynie nałożenie specjalnego szamponu, następnie aplikacja serum strzykawką na włosy i na koniec aplikacja maseczki, która ma na celu zamknięcie łuski włosa. Czas trwania takiego zabiegu to około 40 minut. Nie ma żadnych przeciwskazań co do pogody i pory roku, w której będzie on wykonywany. Zazwyczaj decydują się na to osoby, które mają matowe, podniszczone i łamliwe włosy. Ze względu braku realnego zagrożenia, jeśli jest taka potrzeba, to warto zdecydować się na ten zabieg i zapewnić szybkie spa i regeneracje dla swoich włosów.